Rehabilitacja

Fizjoterapia i rehabilitacja osób starszych Łódź

Seniorzy często cierpią z powodu wielu różnych dolegliwości. Co więcej, z racji utraty sprawności i między innymi spadku gęstości kości są również narażeni na urazy, czy złamania. Rehabilitacja osoby w starszym wieku to często wyzwanie – regularne dojazdy do placówki medycznej mogą być wyczerpujące zarówno dla opiekuna, jak i dla podopiecznego. W sytuacji, gdy osoba starsza nie porusza się samodzielnie lub z racji stanu zdrowia jest pacjentem leżącym, najlepszym rozwiązaniem będzie fizjoterapia wykonywana w domu podopiecznego.

Fizjoterapia domowa Łódź

Chcesz zapewnić bliskiej osobie po urazie lub wypadku dobrą opiekę?
Szukasz skutecznego sposobu, by Twój rodzic lub małżonek wrócił do formy po operacji, złamaniu, udarze lub wylewie?
Profesjonalna fizjoterapia domowa to skuteczny sposób na powrót do sprawności! Wykwalifikowani pracownicy Empatia24 odwiedzają pacjenta w domu i prowadzą rehabilitację. Co więcej, zabiegi fizykalne, specjalistyczne ćwiczenia oraz masaże Fizjoterapia w domu pacjenta opiera się na empatii i cierpliwości. Ćwiczenia zostają tak dopasowane, by pomóc pacjentowi jak najszybciej odzyskać sprawność i samodzielność. Opiekujemy się podopiecznymi z miasta Łódź oraz okolic.

Empatyczna fizjoterapia w domu pacjenta

W powrocie do zdrowia ogromne znaczenie ma również psychika osoby chorej, dlatego prywatna fizjoterapia w domu pacjenta to rozwiązanie, które jest komfortowe dla osoby starszej. Wielu seniorów niechętnie decyduje się na ćwiczenia poza domem – preferują miejsce, które dobrze znają i warunki, w których dobrze się czują. Co więcej, wyjazd na rehabilitację często wiąże się z dodatkowymi kosztami, a w przypadku nie w pełni sprawnego seniora również z bardzo dużym stresem. W Empatia24 działamy z szacunkiem dla każdego podopiecznego, a fizjoterapeuta w domu wykazuje się w czasie każdej wizyty niezbędną empatią i zrozumieniem potrzeb osoby starszej. Dlatego indywidualnie dopasowujemy rodzaj ćwiczeń i tempo zabiegów – im bardziej rozluźniony i współpracujący pacjent, tym szybsze są efekty terapii. Fizjoterapeuta w domu pacjenta to wykwalifikowany specjalista, który pomaga osobie starszej mieszkającej w mieście Łódź odzyskać sprawność i radość z życia!

Fizjoterapia domowa po udarze Łódź

  • Opiekujesz się osobą po udarze?
  • Chcesz, aby Twój rodzic lub małżonek powrócił do sprawności po przebytym udarze?
  • Szukasz skutecznego sposobu, by pomóc bliskiej osobie?
W Empatia24 opiekujemy się pacjentami, którzy wymagają profesjonalnej rehabilitacji. Fizjoterapia domowa po udarze ma kluczowe znaczenie w odzyskaniu sprawności. Pacjent zostaje wypisany ze szpitala do domu, a ciężar opieki nad nim spoczywa na barkach jego bliskich. W takim momencie fizjoterapeuta po udarze w domu pomaga zachować spokój i wprowadza skuteczny plan rehabilitacji. Specjalistyczne ćwiczenia i zabiegi to podstawa – osoby po udarze są często bardzo słabe i musi minąć sporo czasu zanim odzyskają energię do życia.

Fizjoterapeuta po udarze w domu

Po udarze konieczne jest wprowadzenie zmian w stylu życia, czyli modyfikacja nawyków żywieniowych oraz przyzwyczajeń. Osoby chore potrzebują również wykwalifikowanej opieki i czasu. Dlatego tak ważne są ćwiczenia ze specjalistą, który pomoże przywrócić układ ruchu do sprawności. Należy zapewnić podopiecznemu odpowiednie warunki, spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednio zaplanowana fizjoterapia domowa po udarze dość szybko przyniesie oczekiwane rezultaty. Warto również pamiętać, że efekty ćwiczeń i masaży są uzależnione od stanu zdrowia pacjenta, jego wcześniejszej sprawności, trybu życia, jaki prowadził oraz kondycji psychicznej. Dobry fizjoterapeuta po udarze w domu będzie pracował z podopiecznym na wielu płaszczyznach. Dlatego w Empatia24 dbamy, by każdy pracownik był empatyczny i pełen zrozumienia dla potrzeb osób starszych. Szukamy specjalistów, którzy lubią pracować z seniorami i czerpią przyjemność z kontaktu ze swoimi podopiecznymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działamy, odwiedź nasze biuro w mieście Łódź lub skontaktuj się telefonicznie.

Rehabilitacja w domu pacjenta Łódź

Wielu osobom starszym po operacjach, wypadkach lub udarach opieka domowa daje nadzieję na powrót do sprawności. Odpowiednio zaplanowane ćwiczenia wykonywane w komfortowych warunkach mogą dość szybko przynieść dobre rezultaty. Często wsparcia potrzebują samotni seniorzy lub starsze osoby, będące jedynie pod doraźną opieką rodziny. Jeśli mieszkasz w innym mieście lub kraju, a chcesz, by bliska Ci osoba miała najlepszą opiekę, rehabilitacja w domu pacjenta to bardzo dobre rozwiązanie. Pamiętaj również o byciu w kontakcie z seniorem. Specjaliści z Empatia24 utrzymują regularny kontakt z dziećmi i wnukami swoich podopiecznych, by informować ich o stanie zdrowia oraz postępach. Obecność bliskich osób oraz przyjaciół stanowi cenne wsparcie i sprawia, że rehabilitacja domowa może być bardziej efektywna. Seniorzy, którzy są kochani, czują, że mają dla kogo wyzdrowieć, a spotkania z dziećmi, wnukami i przyjaciółmi dają im siłę, by kontynuować rehabilitację.

Rehabilitacja domowa osób samotnych

W Empatia24 zdajemy sobie sprawę, że osoby starsze, które nie mają rodziny, potrzebują naszej pomocy w odzyskaniu sprawności fizycznej oraz w dojściu do psychicznej równowagi. Moment wypadku, w którym doświadczają bólu i uczucia bezradności, pozostawia po sobie przykre wspomnienia. Niektórzy seniorzy boją się zostawać sami w domu, czasami mają lęk przed wyjściem na ulicę. Dlatego nasi wykwalifikowani rehabilitanci w ramach wizyt domowych budują z pacjentami więź opartą na zrozumieniu i empatii. Sprawiają, że seniorzy odzyskują równowagę i poczucie bezpieczeństwa, a z każdy dzień przybliża ich do samodzielności. Jeśli chcesz pomóc seniorowi, który właśnie wraca ze szpitala – skontaktuj się z nami: rehabilitacja w domu Empatia24 w mieście Łódź. Wspólnie przygotujemy plan, który sprawi, że bliska osoba odzyska przyjemność z ruchu i stanie się bardziej samodzielna.

Rehabilitacja po udarze w domu Łódź

Udar ma ogromny wpływ na życie osoby, która go doświadczyła oraz jej bliskich. Jedno z Twoich rodziców lub dziadków przeżyło właśnie udar? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mężowi, który zostanie niedługo wypisany ze szpitala? Podstawą jest rehabilitacja po udarze w domu. Możesz zdecydować się zorganizowanie pobytu bliskiej osoby w prywatnym ośrodku, weź jednak pod uwagę, że krótko po opuszczeniu szpitala jej stan zdrowia może być przeciwskazaniem. Pacjent po udarze potrzebujesz dużo spokoju i komfortu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest rehabilitacja po udarze w domu, gdy fizjoterapeuta przyjeżdża do chorego i wykonuje zabiegi fizykalne, ćwiczenia specjalistyczne oraz masaże w pełni dostosowane do możliwości i samopoczucia pacjenta. W Empatia24 – nasza siedziba jest zlokalizowana w mieście Łódź – pracujemy z pacjentami po udarach oraz wylewach i pomagamy im odzyskać sprawność i radość z życia!