Rehabilitacja – tekst

Rehabilitacją w warunkach domowych obejmowane są osoby, które ze względu na stopień niepełnosprawności i jego choroby nie są w stanie dotrzeć do placówek rehabilitacji ambulatoryjnej, a wymagają rehabilitacji.

Fizjoterapia prowadzona jest w domu Podopiecznego przez wykształconych i doświadczonych rehabilitantów, którzy specjalizują się między innymi w zabiegach fizykalnych, ćwiczeniach specjalistycznych, jak i masażu. Zajęcia rehabilitacyjne oraz zabiegi mają za zadanie poprawić kondycję ogólną, stanowiącą profilaktykę osteoporozy, jak również wspomagać leczenie wielu dolegliwości wieku podeszłego.

Oferujemy kompleksowe programy rehabilitacyjne, dostosowane do rodzaju schorzenia i indywidualnych potrzeb Podopiecznego. Podczas okresu unieruchomienia osoby starszej rehabilitacja prowadzona jest miejscowo, a jej celem jest powiększanie zakresu ruchów kończyn, utrzymanie ruchomości stawów, zwiększanie siły mięśniowej i zapobieganie powikłaniom ze strony układu krążeniowo-oddechowego.

Pracujemy zarówno po to, by wspierać Seniorów, jak i inne osoby potrzebujące rehabilitacji w utrzymywaniu pełnej sprawności i formy, a także w celu przywrócenia lub poprawienia uszkodzonych funkcji ciała.

Czas trwania zabiegów oraz ćwiczenia dobierane są indywidualnie wedle potrzeb wynikających z jednostki chorobowej, jak i preferencji Podopiecznego.