Opieka domowa dla seniorów

 

Opieka domowa dla seniorów

Jesteś w sytuacji, gdy Twój rodzic potrzebuje opieki na co dzień?  Nie chcesz umieszczać bliskiej osoby w specjalistycznym domu? Senior jest przeciwny zmianie miejsca zamieszkania, ale jednocześnie niesamodzielny? Empatia24 to profesjonalna – empatyczna i fachowa opieka nad osobami starszymi w mieście Łódź. Zapewniamy codzienne wizyty opiekunki, a jeśli tego wymaga sytuacja – opiekun osoby starszej staje się również domownikiem. Pomoc osobom starszym w domu to wykonywanie różnych czynności: gotowanie, sprzątanie oraz wspólne spędzanie czasu. Pracownicy Empatia24 nawiązują bliskie relacje z podopiecznymi i stają się ich opiekunami, a często również przyjaciółmi.

Opieka nad osobami starszymi w domu

Wraz z wiekiem stan zdrowia osób starszych zaczyna się pogarszać. Dolegliwości fizyczne i postępująca demencja sprawiają, że wykonywanie codziennych czynności staje się wyzwaniem. W takiej sytuacji seniorzy mogą liczyć na wsparcie bliskich – rodziny oraz przyjaciół, którzy pomagają: robią zakupy lub przywożą posiłki. Jednak dzieci lub wnuki z racji swoich zobowiązań nie mogą zajmować się seniorem codziennie lub z nim zamieszkać. Empatia24 zapewnia taką usługę jak opieka domowa w mieście Łódź. Odpowiednio przeszkolony opiekun osób starszych wprowadza się do swojego podopiecznego. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli senior potrzebuje towarzystwa i pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności domowych. Opiekun zadba o plan dnia, przypilnuje godzin przyjmowania leków, zatroszczy się o prawidłową dietę i nawodnienie podopiecznego. Zaprowadzi również seniora do apteki i zaproponuje spacer. Co więcej, pomoże również zorganizować spotkanie towarzyskie – osoby starsze bardzo potrzebują kontaktu z innymi ludźmi! Często sama obecność drugiej osoby i możliwość rozmowy sprawiają, że seniorzy odzyskują wigor.

Wykwalifikowana opiekunka do osoby starszej

W empatia24 dbamy, aby seniorzy mieli zapewnioną możliwie najlepszą opiekę. Każda opiekunka osób starszych musi podsiadać zarówno odpowiednie kwalifikacje, jak i cechy charakteru. Szukamy osób empatycznych, które zapewnią zrozumienie i niezbędne wsparcie swoim podopiecznym. W budowaniu relacji opiekun – senior bardzo ważny jest szacunek i świadomość intensywnych zmian, jakich doświadcza senior. Pomoc osobom starszym w domu to często duże wyzwanie, które wymaga cierpliwości. Seniorzy często mają swoje przyzwyczajenia, są nieufni i nie lubią prosić o pomoc. Jak wynika z naszego doświadczenia opiekunka do osoby starszej, gdy pierwsze lody zostają przełamane, staje się towarzyszem dla seniora.

Zapewniamy pomoc i opiekę seniorom. Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach, na jakich działamy – skontaktuj się z nami! Odwiedź również nasze biuro: Łódź, ul. Sienkiewicza.